Følg InnoTown på nett

Dag Lausund og Cecilie With har siden 1999 planlagt og arrangert en rekke innovasjonskonferanser. Onsdag og torsdag kan du for første gang følge foredragene direkte på nett når InnoTown er tilbake i Ålesund.
Foto: Roger Engvik
Dag Lausund og Cecilie With har siden 1999 planlagt og arrangert en rekke innovasjonskonferanser. Onsdag og torsdag kan du for første gang følge foredragene direkte på nett når InnoTown er tilbake i Ålesund. Foto: Roger Engvik

InnoTown er tilbake i Ålesund etter et år i Stavanger. Onsdag og torsdag denne uka kan du følge foredrag fra ni internasjonale innovatører direkte på Smp.no.

Mobil: 404 90 755
Publisert: 08.06.2010 kl. 23:11
Endret: 09.06.2010 kl. 14:41

Jeg føler mange i Ålesund er opptatt av InnoTown uten helt å vite hva det er

Dag Lausund

Kommer du til å følge InnoTown? Si din mening under saken !

- Vi likte oss i Stavanger, men av personlige grunner har vi bestemt oss for å flytte InnoTown tilbake til Ålesund, forteller Dag Lausund.

Han er én av to som står bak ideen om innovasjonskonferansen som trekker deltakere fra hele verden.

I år ventes det - på tross av både finanskrise og askekatastrofe - 440 deltakere fra 21 land.

- Vi var forberedt på å få avbestillinger grunnet fjorårets økonomiske jordskjelv, og at vi får avbestillinger fra utlendinger som ikke tør å utfordre askeproblematikken er også forståelig. Vi er absolutt fornøyde med det antallet vi har, og det blir et fantastisk arrangement, forsikrer Lausund.

Grundig forarbeid

Sammen med Cecilie With har han siden 1999 planlagt og arrangert en rekke innovasjonskonferanser.

Å finne fram til foredragsholdere - som vil gjøre hvert enkelt arrangement i InnoTown-rekka til noe unikt - krever tre måneder med grundig research.

I 2010 vil de som leser Sunnmørsposten på nett få muligheten til å oppleve blant andre gründeren bak veldedighetsskoene «TOMS shoes», Blake Mycoskie, og tidligere sjefsdesigner i BMW, Chris Bangle, direkte fra Parken Kulturhus.

Direktesendt på Internett

- Å få den rette miksen av foredragsholdere krever tid. Vi har nå satt sammen et spennende program som dekker et vidt spekter, forteller Lausund og nevner i fleng.

- Energiproblematikk, hvordan verden er om 20-30 år, fremtidens arbeidsforhold, design og ny kapitalisme. Og Blake Mycoskie kommer for å snakke sin type business. Det er noe av interesse for alle og enhver, og hele arrangementet holder skikkelig høy internasjonal kvalitet på alle felter. Alle foredragsholderne besøker Norge for første gang, forklarer gründeren.

At alle som ønsker, kan se konferansen gratis på Internett er han svært positiv til.

- Vi har tenkt på det i mange år, og endelig er samarbeidet etablert. Jeg føler mange i Ålesund er opptatt av InnoTown uten helt å vite hva det er. Det koster rundt 10.000 kroner for en billett, noe som gjerne blir tøft for studenter og enkeltpersoner. Vi gleder oss over å kunne dele kunnskap og inspirasjon gratis via nettet.

Australia, Sør-Afrika og Egypt

Med økonomiske krefter fra byens maritime miljø og en trofast gruppe verter og vertinner, er engelskspråklige Innotown 2010 like om hjørnet. Radisson Blu, Rica Parken og Hotel Brosundet fylles av mennesker fra næringsliv og organisasjoner i blant andre Australia, Sør-Afrika og Egypt.

Alt fra toppledere til markeds- og kommunikasjonsmedarbeidere blir å finne på seteradene i kulturhuset, der også redaktøren for britiske GQ magazine vil sitte, muligens sammen med næringsminister Trond Giske.

En omfattende e-postliste og annonsering på Google gjør det mulig for et lite firma bestående av to personer å invitere hele verden til det som ligger an til å bli en av verdens mest profilerte innovasjonskonferanser.

Åpner porten

Smp.no vil filme og sende InnoTown for å åpne porten for folk flest som kanskje ellers aldri ville fått mulighet til å ta del i en innovasjonskonferanse.

- InnoTown er uhyre interessant, men er forbeholdt de ganske få grunnet kapasitet og kostnad. Det foregår midt iblant oss, men har likevel vært utilgjengelig. Publikum får nå mulighet til et unikt innblikk i en sak som vanskelig kan fullverdig gjengis i papirutgaven, forklarer Jan Ove Steffensen, utviklingssjef for digitale medier i Sunnmørsposten.

Fire kameraer, lydmiks og to valgfrie formater skal sørge for at alle med datamaskin og Internettilgang kan ta InnoTown 2010 inn i hjemmet.

Kommer du til å følge InnoTown? Si din mening under saken !

Diskuter denne saken

Innsendt av Jon B 09.06.2010 17:32:36 Varsle!

Kva med ein link til video-streaminga?

Innsendt av Jon B 09.06.2010 18:15:31 Varsle!

http://livetv.smp.no/services/livetv/

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Sunnmørsposten ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

På forsiden nå

- Finn frem flagget!

Håper på 2-3000 under tidenes første landskamp på Color Line stadion. Les mer 3 kommentarer

Gutt tilsto overgrep mot åtteåring

En gutt under den kriminelle lavalder har innrømmet overgrepet mot en åtteåring på Skøyen i Oslo tirsdag. Les mer

Lite vatn i kraftmagasina

Vi er avhengige av betydelige mengder med nedbør i løpet av høst, vinter og vår for å slippe å komme i en kritisk kraftforsyningssituasjon. Les mer