Vika-elever samlet til gratiskonsert med stjernelag.
Endret: 02.06.2010 kl. 18:47
Onsdag ettermiddag var det duket for storkonsert på Spjelkavik videregående. Artistene Donkeyboy, Lars Vaular og Karpe Diem spiller gratis for skoleelevene.
Har du bilder fra konserten ? Send SMS/MMS merket med TIPS til 90120901 - eller send epost til internett@smp.no - så legger vi de ut på Smp.no
Lett regn til tross, det var godt oppmøte foran scenen da konserten satte i gang.
- I dag bryr vi oss ikke om regn, sier initiativtaker Synnøve Sandnes til Smp.no rett før det hele braker løs.
2000 publikummere
NRK P3 anslår at rundt 2000 elever er foran scenen. Også elever fra andre skoler har tatt turen til Spjelkavika for å få med seg trippelkonserten.
- Dette er helt uvirkelig og utrolig artig, fortsetter initiativtakeren, og peker på at det har vært en skoledag helt utenom det vanlige.
Og et kvarter forsinket, klokka 14.15, gikk Donkeyboy på scenen til full jubel.
Spilte inn video
Karpe Diem begynte dagen med å spille inn video i norsktimen til klasse 2AB. Med Magdi og Chirag på hver sin pult og elevene som statister, spilte og sang et femmanns band radiohiten «Ruter».
Les mer: Lagde video i timen
- Dette må være det største som har skjedd på skolen, sa initiativtaker Sandnes da de var i gang med forberedelsene.
Les også: Tidenes beste skoledag
Sunnmørsposten var på plass mens guttene i Karpe Diem gjorde den siste lydsjekken før ettermiddagens konsert.
Flere elever var bortom sceneområdet for å sjekke stemninga.
- Helt utrolig, vi gleder oss sinnsykt, fortalte elevene Charlotte Bruland, Anne Ristesund og Malin Hansen. 2.klassingene ved Spjelkavik Videregående skole gledet seg spesielt til å høre Karpe Diem.
- De andre artistene er også bra, men Karpe er favoritten.
Nettavstemming
Artistene har alle tre preget de norske hitlistene de siste årene. Det er NRK P3 som står bak arrangementet, men det er et voldsomt engasjement blant de 550 elevene ved skolen som har ført til at konserten endte i Spjelkavik.
Har du bilder fra konserten ? Send SMS/MMS merket med TIPS til 90120901 - eller send epost til internett@smp.no - så legger vi de ut på Smp.no
Skolen vant nemlig en nettavstemming hvor det sto mellom ti skoler i hele landet. Spjelkavik fikk faktisk nærmere halvparten av de over to millioner stemmene som ble avgitt.
Se videoklipp fra konserten her
Se bildeserie fra konserten her
Videoen som Karpe Diem spilte inn på skolen, skal på et senere tidspunkt sendes på NRK-programmet Lydverket.
Les mer om konserten på Smp.no utover dagen og i morgendagens papirutgave av Sunnmørsposten.

