Ingrid Tørlen lyktes med ny makker:

Forsvarte NM-tittelen med glans

talent. Vilde Solvoll setter stor pris på sjansen til å satse sammen med Ingrid Tørlen.
talent. Vilde Solvoll setter stor pris på sjansen til å satse sammen med Ingrid Tørlen.

Med ny makker ved sin side klarte Blindheim-jenta for sjette gang å ta det edleste metallet med seg hjem. Ingrid Tørlen og Vilde Solvoll vant 2-0 i en thriller av en finale.

Yngvild Schei
Publisert: 19.07.2010 kl. 09:53
Endret: 19.07.2010 kl. 09:53

Alt er mulig, husk det

INGRID TØRLEN

– Vi lå under 17-11 i første sett. Det skal ikke være mulig å ta igjen det, likevel klarte vi det! Det er helt utrolig, sier Tørlen.

Ingrid pekte ivrig på makkeren sin idet de mottok jubel fra nesten 150 frammøtte tilskuere. Hun mener ungjenta presterer over all forventing.

– Jeg legger meg langflat. Den psyken og det pågangsmotet er helt utrolig for en som er så ung. Jentene lå langstrakt på bakken etter seieren og sa til hverandre:

– Alt er mulig, husk det.

Samtidig mottok de klemmer og gratulasjoner fra venner og kjente.

Ung makker

Ingrid Tørlen har drevet med beachvolleyball på proffnivå i ti år og merker at det er andre ting i livet som frister etter lang fartstid i sanden.

– Hvis ikke vi skulle satset på å få frem unge talenter som Vilde, så hadde jeg nok lagt opp. Jeg føler jeg må bidra til at det store gapet mellom unge og gamle jevnes ut og at rekrutteringen blir bedre. For at unge og ferske spillere skal få en god utvikling settes de sammen med eldre og mer rutinerte makkere.

Tørlen fungerer derfor som en mentor for 19-åringen fra Moss.

Internasjonal debut

Satsingen videre tar jentene dag for dag. Neste stopp er Frankrike der de debuterer sammen for første gang internasjonalt. For Vilde Solvoll har det vært som en drøm gikk i oppfyllelse.

– Dette er livet, så når jeg får sjansen til å satse sammen med Norges beste er det klart at det er litt stas. 24. juni klokka 11.08 fikk hun for første gang vite at hun skulle spille med Tørlen.

– Det var helt uvirkelig. Jeg klarte ikke tenke noe som helst og var bare kjempeglad. Ingrid, liksom!, smiler Solvoll.

Diskuter denne saken

Innsendt av ok ok 19.07.2010 22:01:50 Varsle!

k

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Sunnmørsposten ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.
full klaff. Å hente inn 17-11 er svært vanskelig, men Ingrid Tørlen (til venstre) og makker Vilde Solvoll greide bragden og kunne ta gullet med seg hjem.foto: yngvild schei

På forsiden nå

- Finn frem flagget!

Håper på 2-3000 under tidenes første landskamp på Color Line stadion. Les mer 3 kommentarer

Gutt tilsto overgrep mot åtteåring

En gutt under den kriminelle lavalder har innrømmet overgrepet mot en åtteåring på Skøyen i Oslo tirsdag. Les mer

Lite vatn i kraftmagasina

Vi er avhengige av betydelige mengder med nedbør i løpet av høst, vinter og vår for å slippe å komme i en kritisk kraftforsyningssituasjon. Les mer