Vold ved Spjelkavik ungdomsskole:

Foreldre: – Vi vil vite hva som skjer ved skolen vår

Foreldre krever at skole-ledelsen informerer om alvorlige hendelser på Spjelkavik ungdomsskole.

FAU-leder: Helga Krogsæter Ytrebø tror ikke miljøet ved fylkets største ungdomsskole er verre enn ved andre skoler. – Men jeg er redd for at elever ikke skal tørre å melde fra om alvorlige ting, av frykt for represalier. En slik fryktkultur skal vi ikke ha på skolen vår, sier Ytrebø. Foreldrelederen mener Spjelkavik ungdomsskole må bli flinkere til å følge opp elever som blir utsatt for alvorlige hendelser. 

Her føles det som at skolen har lagt lokk på en alvorlig hendelse

Helga Krogsæter Ytrebø
Nyheter

– Det er skummelt når skolen velger å ikke orientere foreldre og elever om alvorlige hendelser som skjer på skolen. Det bidrar til spekulasjoner og frykt, sier FAU-leder Helga Krogsæter Ytrebø.