De bidro mest i skatt

Skraphandel og gjenvinning, offshore og fiskeri-lønninger bidrar mest til statskassa fra Ålesund, ifølge skattelistene.
Nyheter

Skattelistene for 2017 ble kunngjort av Skatteetaten i dag. De viser skattbar inntekt, formue og skatt hos enkeltpersoner og foretak i Norge.

Ifølge skattelistene var det Jan-Henrik Henriksen som bidor med mest personlig skatt i 2017. Av en skattbar inntekt på 31.592.400 kroner og skattbar formue på 34.685.513 kroner, måtte han betale 9.685.675 kroner i skatt til stat og kommune.

Offshore-toppen Ola Volstad i Volstad Maritime AS betalte 9,1 millioner i personlig skatt, ifølge skattelistene.


NavnKommuneInntektSkattFormue
Jan-Henrik  HenriksenÅlesund31.592.4009.685.67534.685.513
Ola  VolstadÅlesund26.837.6179.100.50525.006.928
Henning Tangen VeibustÅlesund18.458.9767.760.412105.934.890
Egil  GiørtzÅlesund10.126.9187.758.930555.609.441
Ole Johan  LarsenÅlesund18.401.2965.644.06610.852.483
Christin  PedersenÅlesund2.384.2135.215.331494.369.088
Amund  PedersenÅlesund2.353.6955.194.288499.842.766
Inger Marie  VolstadÅlesund13.454.2125.013.100142.703.465
Marit Gerd  MyrvollÅlesund16.075.0764.945.28719.724.238
Arne-Petter  OsebergÅlesund10.348.7974.893.94211.948.214