Nye Ålesund kommune:

Krogsæter toppar Sp-lista

Haram-ordføraren er på topp på vallista til Senterpartiet i nye Ålesund kommune.

Ordførarkandidat: Vebjørn Krogsæter (Sp) er i denne perioden ordførar i Haram. Han ligg også an til å bli Senterpartiets ordførarkandidat i nye Ålesund kommune.  Foto: Sofie Svanes Flem

Nyheter

Senterpartiet i nye Ålesund kommune skal ha nominasjonsmøte 2. februar. Møtet skal velje kandidatar til fylkesvalet til hausten.

Dagens Haram-ordførar Vebjørn Krogsæter er innstilt på første plass på vallista, framfor Kirsti Dale, Ålesund, og Frode Dyrkorn, Ørskog.

Her er heile lista:

NamnKommuneFødselsårNabolag
1.Vebjørn KrogsæterHaram

1963

Vatne
2.Kirsti DaleÅlesund

1954

Aspøya
3.Frode DyrkornØrskog

1967

Amdam
4.Karoline StetteSkodje

1972

Stette
5.Magne Dæhlin LundÅlesund

1949

Hessa
6.Janet RoelofsØrskog

1959

Sjøholt
7.Eivind DavikHaram

1967

Fjørtoft
8.Camilla VatneHaram

1993

Vatne
9.Hallgeir ReitenÅlesund

1969

Lerstad
10.Helga Krogsæter YtrebøÅlesund

1969

Spjelkavik
11.Jan Edgar SteinshamnSandøy

1967

Steinshamn
12.Inger Johanne LangelandÅlesund

1971

Spjelkavik
13.Johan HonningdalSkodje

1957

Glomset
14.Anita VadsetÅlesund

1963

Nørvøya
15.Jan Ivar NydalÅlesund

1980

Spjelkavik
16.Svein SlinningÅlesund

1952

Nørvøya
17.Hege NatlandHaram

1960

Hildre
18.Svein Tore HessÅlesund

1967

Nørvøya
19.Lisa AlvestadHaram

1986

Hildre
20.Marit Nerås KrogsæterÅlesund

1992

Blindheim
21.Arve ØrskogØrskog

1954

Vaksvik
22.Arnt Myrheim-HolmÅlesund

1963

Spjelkavik
23.Roger IversenHaram

1977

Brattvåg
24.Bjørn AndersenÅlesund

1954

Nørvøya
25.Stig Eivin MeisalHaram

1974

Vatne
26.Astrid OveraaÅlesund

1956

Aspøya
27.Bjørn Kristian HoveÅlesund

1951

Nørvøya
28.Christel Rønvik HåvollÅlesund

1969

Skarbøvika
29.Lovise JacobsenÅlesund

1956

Spjelkavik
30.Jogeir NogvaÅlesund

1965

Hatlane
31.Jarl Inge HaramHaram

1972

Haramsøy
32.Joakim Fylling ReiteØrskog

1995

Vaksvik
33.Guttorm KjerstadHaram

1973

Lepsøy
34.Synnøve HatlenÅlesund

1960

Nørvøya
35.Ingvar H. SethÅlesund

1949

Hatlane
36.Ingvild HaramHaram

1980

Haramsøya
37.Therese BrandsøyHaram

1967

Fjørtoft
38.Haldor LillebøHaram

1957

Hildre
39.John Petter RødalÅlesund

1945

Lerstad
40.Jan Ove SteneHaram

1951

Hildre
41.Sissel Petra KlakeggÅlesund

1954

Aspøya
42.Idar FarstadHaram

1944

Hildre
43.Øystein RogneHaram

1964

Brattvåg
44.Trygve Weidemann MoxnesÅlesund

1975

Spjelkavik
45.Ove Johnny HånesHaram

1962

Ertresvåg
46.Ingunn VaksvikÅlesund

1957

Nørvøya
47.Ola FagerslettÅlesund

1956

Gåseid
48.Rolv VisethØrskog

1955

Viset
49.Nikolai MyrlieÅlesund

1946

Nørvøya
50.Tron Espen ReiteØrskog

1970

Vaksvik
51.Ivar RemøyÅlesund

1986

Hessa
52.Karl Johan VaksvikØrskog

1950

Vaksvik
53.Ole OsvikHaram

1939

Vatne
54.Leif BeiteSkodje

1955

Engesetdalen
55.Kåre HankenÅlesund

1945

Nørvøya