• Nyheter
  • Næringsliv
  • Sport
  • Kultur
  • Meninger
  • E-avis
  • Folk
  • Søk i dødsannonser

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Nyheter →

Regjeringen oppfyller mål om 1 prosent i bistand – mange reaksjoner på at penger brukes i Norge

Når hjelpepakken til Ukraina tas med, vil regjeringen oppfylle målet om at 1 prosent av nasjonalbudsjettet skal gå til bistand. Men mye av pengene blir i Norge.

foto foto
foto foto
foto foto
1 / 3
Deler av utgiftene knyttet til å ta imot ukrainske flyktninger i Norge kan bli ført som bistandsmidler går det fram av revidert nasjonalbudsjett. Mange ukrainske flyktninger registrerer seg for norsk politi på Nasjonalt mottakssenter i Råde, der UDI og flere andre aktører prøver å ta unna for de mange ankomstene. Foto: Javad Parsa / NTB
NTB-Peter Tálos
Oppdatert: torsdag 11. mai 2023 kl. 15:54
Publisert: torsdag 11. mai 2023 kl. 14:47 Oppdatert: torsdag 11. mai 2023 kl. 15:54
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Ansvarlig redaktør
Hanna Relling Berg
Nyhetsredaktør
Sindre Halkjelsvik
Kultur & Reportasjeredaktør
Kristin Knudsen
Politisk redaktør
Jan Erik Røsvik
Telefon
70 12 00 00
SMS/MMS
95 400 400
E-POST
redaksjon@smp.no
TIPS OSS
SMS/MMS
95 400 400
E-POST
tips@smp.no

Sunnmørsposten arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. Sunnmørsposten har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © Sunnmørsposten.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.