Tema

fredag 22.05 2020

Sunde kan trene sammen med lagvenninnene for første gang på to måneder

Etter at IL Sandviken permitterte alle spillerne i klubben i slutten av mars, så har ikke Malin Skulstad Sunde kunne trent sammen med lagvenninnene sine. Nå har det kommet gode nyheter for Toppserie-spilleren.

torsdag 21.05 2020

Fotballkretsen: — Skulle gjerne sett at barnefotballen kom i gang mye tidligere

Barne- og ungdomsfotballen har fått klarsignal fra myndighetene om å trene med kontakt fra 15. juni, men Sunnmøre fotballkrets hadde sett for seg en tidligere dato.

søndag 03.05 2020

– Situasjonen er ny for alle

lørdag 25.04 2020

[Helgapraten]

Spesielt en ting bekymrer den daglige lederen i fotballklubben: – Når de dro fra trening var smilet der igjen

Lørdag skulle AaFK Fortuna for første gang spilt under sitt nye navn, og det på Color Line Stadion, men det er utsatt på ubestemt tid. Daglig leder Eirik Hoseth legger ikke skjul på at det er en tøff tid å styre en fotballklubb.

Eliteserien må fortsatt vente på klarsignal – planlegger for ingen tilskuere

tirsdag 14.04 2020

På hvilken måte kan fotballsesongen 2020 gjennomføres i Norge?

fredag 10.04 2020

«Trikse-fenomenet» Charlotte Lade (32) har hatt helseplager som få andre har opplevd:

«Trikse-fenomenet» Charlotte Lade (32) har hatt helseplager som få andre har opplevd

32-årige Charlotte Lade fra Sykkylven er en tøffing. I sitt unge liv har jenta, som er en av verdens aller beste kvinnelige fotball-triksere, hatt kreft i skjoldbruskkjertelen, og i fjor oppdaget legene at hun hadde en medfødt hjertefeil som måtte opereres.

søndag 05.04 2020

Kommuna nektar dei å trene: – Det er heilt utruleg

Sjølv om helsemyndigheitene har opna for at organisert idrett kan bruke fotballbaner igjen, seier Stranda kommune nei.

lørdag 29.02 2020

Konklusjonen klar for Fridjonsson:

Har pådratt seg en «bonebruise»

Blir ute i seks uker.

mandag 17.02 2020

Fredag kl. 12.00:

Se Brann - AaFK direkte

I samarbeid med Bergens Tidende viser vi dagens treningskamp mellom Brann og AaFK. Kampstart er klokka 12.

torsdag 30.01 2020

AaFK Fortuna foreslår drastiske endringer i 2. divisjon: – Det er for stor nivåforskjell

12 rette - to ganger på ei veke

Andre prøver eit heilt liv utan å lukkast. Jan Mange Brobakke på Åheim fekk derimot 12 rette i tipping - to ganger på ei veke. Resultat: Om lag 1,5 millionar kroner.

fredag 17.01 2020

Heidi er ikkje Liverpool-supporter, men det blir nok åtteåringen som får pleddet ho har strikka, i bursdagsgåve

Ho som har strikka dette pleddet er ikkje Liverpool-supporter, men det blir nok åtteåringen som skal få det i bursdagsgåve.

onsdag 08.01 2020

Trenerteamet til Herd er klart

fredag 03.01 2020

Helland nær å forlate norsk fotball

Spilleren fikk lite spilletid i RBK forrige sesong og har vært i dialog med svensk klubb.

onsdag 25.12 2019

Landslagskeeperen fra Langevåg legger seg alltid 21.15 og elsker å ha det hektisk

fredag 20.12 2019

Havner kanskje under treet:

Sesongkortene til Aalesund går unna

tirsdag 17.12 2019

Lokal fotball:

Spjelkavik jakter flere Herd-spillere

Spjelkavik har skrevet til nabo Herd og gitt beskjed om at de ønsker seg hele fire Herd-spillere. Herd rykket ned i 4. divisjon høst, og Vika «prøver» seg. Ikke uventet.

lørdag 30.11 2019

Dette blir Hødd sin nye hovudtrenar

Hødd Fotball har skrive ein treårsavtale med Kevin Knappen, som dermed vert den nye hovudtrenaren i klubben.

torsdag 21.11 2019

Mandag skal fotballstyret i Hødd avgjøre hvem som blir klubbens nye hovedtrener:

Dette blir trolig Hødds nye hovedtrener

lørdag 09.11 2019

Bohinen: – Utrolig sterk prestasjon

13

Se bilda fra opprykksfesten og kampen her

AaFK avsluttet rekordsesongen med sterk snuoperasjon

– Dette er enormt. og jeg syns vi fortjener å rykke opp etter en fantastisk sesong

I bitende kulde kunne Volda til slutt slippe opprykksjubelen løs på hjemmebane etter tap 3-4 i en opprykksthriller mot KBK2 lørdag ettermiddag.

mandag 04.11 2019

Leserinnlegg

«Kunstgress – garantist for aktivitet eller miljøsynder?»

Kvalifiseringskamp til 3. divisjon klokka 14.00:

Sjå Volda - Kristiansund BK 2 direkte

Klokka 14 spelar Volda returkampen mot Kristiansund Bk 2 om retten til å spele i 3. divisjon neste sesong. Voldingane vann første kamp 2-0. I dag kan dei rykke opp. Sjå kampen direkte på smp.no.

fredag 25.10 2019

Serieavslutning i 4. divisjon

Se Emblem - Ørsta direkte

Det laget som eventuelt taper oppgjøret mellom Emblem og Ørsta står i stor fare for å rykke ned fra 4. divisjon.

onsdag 23.10 2019

Landslagsuttatte Hasund flyttet til Oslo som 17-åring for å satse på fotball. Nå har hun nådd ett av målene sine.

Vilde Hasund ble tirsdag tatt ut i den norske landslagstroppen i fotball for første gang i karrieren. Det tok hun litt på senga.

mandag 14.10 2019

Lagerbäck om at Norge skal spille foran 30.000 barn: – En veldig rar avgjørelse

mandag 07.10 2019

Uvanlig offensiv Grønner jaktet scoring for sin nyfødte sønn: − Hadde lyst å kjøre den klassiske målfeiringe

torsdag 03.10 2019

Haalands dramatiske oppladning: Vil ikke snakke om problemene

onsdag 02.10 2019

Turnering på Aker Stadion

Liverpool og Man. United til Molde

Både Liverpool og Manchester United sender lag til den internasjonale turneringa for guttelag i Molde neste helg.

mandag 23.09 2019

Hareide tilbake etter sykdom: – Det har vært skikkelig tøft

Åge Hareide var mandag tilbake på jobb som Danmarks landslagssjef i fotball etter å ha vært sykmeldt i én og én halv måned.

søndag 15.09 2019

Brattvåg fekk bank av serieleiaren: – Tungt å vere Brattvåg-spelar no

søndag 01.09 2019

Se sendingen etter AaFK - Jerv:

Se de første reaksjonene etter kampen

Vi er på plass i intervjusonen for å gi deg de første reaksjonene etter kveldens kamp mellom AaFK og Jerv på Color Line stadion. Sendingen starter noen minutter etter kampslutt.

mandag 12.08 2019

Vi viste kampen direkte

Se FK Fortuna - Hødd i opptak

Se kampen fra 2. divisjon avd. 6 kvinner mellom FK Fortuna og Hødd direkte i videovinduet under.

Vi viste kampen direkte

Se Sunndal - Spjelkavik i opptak

Se kampen i Norsk Tipping-ligaen mellom Sunndal og Spjelkavik i videovinduet under.

Søndag kl. 15.00:

Se Stabæk 2 - Herd direkte

Se dagens kamp i Norsk Tipping-ligaen direkte i videovinduet under.

Søndag kl. 16.00:

Sjå Brattvåg - Kvik Halden direkte

Sjå dagens kamp i PostNordligaen mellom Brattvåg og Kvik Halden direkte.

Søndag kl. 16.00:

Sjå Moss - Hødd direkte

Sjå dagens kamp mellom Moss og Hødd direkte.

Mandag kl. 16.00:

Se Sarpsborg 08 2 - AaFK 2 direkte

Se dagens kamp i Norsk Tipping-ligaen direkte i videovinduet under.

onsdag 07.08 2019

Fortuna hadde eliteserielaget i kne - først da den store stjernen kom inn snudde det: – Ekstremt stolt

Fortuna sjokkerte lenge Toppserie-laget Vålerenga i tredje runde av cupen, men to minutter i andre omgang avgjorde oppgjøret.

søndag 28.07 2019

Castro avgjorde da AaFK slo Nest-Sotra på hjemmebane: — Veldig deilig

Niklas Castro satte inn 2-0 på et straffespark i overtiden og sørget for tre poeng mot Nest-Sotra.

Ramsteijn scoret sitt første mål for sesongen

Kaj Ramsteijn satte 1-0-scoringen da AaFK slo Nest-Sotra 2-0 på hjemmebane.

Nå kommer «ekle» Nest-Sotra på besøk

Hadde AaFK tatt ett poeng til i fjor, hadde klubben allerede vært oppe i eliteserien. Og AaFK ga fra seg alle seks poengene til Nest-Sotra i 2018. Og søndag kommer «strilene» til CLS igjen, klare for et nytt strandhugg mot opprykksfavoritten.

torsdag 25.07 2019

Volda og Ørsta i A-sluttspillet på Dana Cup: – Vi tar en kamp av gangen, også håper vi det kan gå bra

Både Volda J14 og Ørsta G16 har kommet seg til åttendedelsfinale i A-sluttspillet av den danske fotballturneringen.

– Det viktigste med Norway Cup er å ha det gøy

Langevåg IL er påmeldt Norway Cup med fem lag, men hovedfokuset er ikke på det sportslige.

mandag 22.07 2019

AaFK-spilleren kan løpe i syv minutter - så brekker han seg og hoster blod

Robert Sandnes håpet en operasjon skulle sørge for å stoppe spyproblemene, men ålesunderen har hatt liten framgang det siste året.

Disse lagene fra Sunnmøre reiser til Norway Cup

90 lag fordelt på 32 klubber fra Sunnmøre reiser til Oslo for å delta på Norway Cup.

Norway Cup: Målshow 2019

Vi streamer fortløpende målshow fra våre baner under Norway Cup-uka. Se video under.

torsdag 18.07 2019

Første klubbytte for 21-åringen:

Ørsting til islandsk 3. divisjon

Knut Erik Myklebust (21) frå Ørsta tok torsdag turen over Norskehavet for å spele for den islandske klubben Höttur.

fredag 12.07 2019

Siste serierunde før sommerferie i 3.-divisjon: – Vi skal vinne

Alle lokale 3.-divisjonslagene spiller hjemmekamper den kommende helgen.

Widerøe øker antall turer til fotballbyen

Flere fly til Liverpool

Widerøe øker tallet på avganger mellom Bergen og Liverpool, fra to til tre ukentlige avganger.

fredag 05.07 2019

Lokale fotballjenter på talentsamling i Porsgrunn

Tre fotballjenter fra Sunnmøre deltok på Equinors talentleir i Porsgrunn denne uka.

mandag 01.07 2019

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Herd, Spk. - KFUM-Kam. Oslo 1

Se G14-11 Herd, Spk. spille mot KFUM-Kam. Oslo 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ulfstind, IL - Eid IL

Se G14-11 Ulfstind, IL spille mot Eid IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Øyer-Tretten IF - MSIL

Se J13/14-7 Øyer-Tretten IF spille mot MSIL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Raumnes & Årnes Team Nes - Hasundgot IL - Fotball

Se G13/14-7 Raumnes & Årnes Team Nes spille mot Hasundgot IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Varegg Fotball - Hareid IL

Se J13/14-7 Varegg Fotball spille mot Hareid IL direkte fra Ekebergsletta kl. 10.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Florø SK - Aksla IL

Se J16-11 Florø SK spille mot Aksla IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Follese FK - Guard, SK

Se G13-9 Follese FK spille mot Guard, SK direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Aksla IL - Sokndal Idrettsklubb - fotball

Se G16-11 Aksla IL spille mot Sokndal Idrettsklubb - fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spjelkavik IL - Rubbestadnes IL

Se G16-11 Spjelkavik IL spille mot Rubbestadnes IL direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vålerenga Fotball - Blindheim IL 1

Se J13-9 Vålerenga Fotball spille mot Blindheim IL 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 13.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hødd, IL - Fotball Kvit - Flåværingen, IL

Se J13/14-7 Hødd, IL - Fotball Kvit - Flåværingen, IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ølen IL - fotballgr. - Tjørvåg IL /Mil/Gil

Se G15/16-7 Ølen IL - fotballgr. - Tjørvåg IL /Mil/Gil direkte fra Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Osterøy IL - Hasundgot IL - Fotball

Se G16-11 Osterøy IL spille mot Hasundgot IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørskog IL - Fotball - KFUM-Kam. Oslo

Se G15/16-7 Ørskog IL - Fotball spille mot KFUM-Kam. Oslo direkte fra Ekebergsletta kl. 16.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hasundgot IL - Fotball - KFUM-Kam. Oslo

Se J13-9 Hasundgot IL - Fotball spille mot KFUM-Kam. Oslo direkte fra Ekebergsletta kl. 17.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Blindheim IL - Vindafjord IL-fotball J16

Se J16-11 Blindheim IL spille mot Vindafjord IL-fotball J16 direkte fra Furuseth kl. 18.10. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Holmen IF 2 - Blindheim IL 2

Se J13-9 Holmen IF 2 spille mot Blindheim IL 2 direkte fra Ekebergsletta kl. 19.00. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hasundgot IL - Fotball - Blessed Hand of God FC

Se G18/19-11 Hasundgot IL - Fotball spille mot Blessed Hand of God FC direkte fra Ekebergsletta kl. 19.25. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Sotra Sportsklubb Kvit - Gjerdsvika IL - Fotball

Se J13/14-7 Sotra Sportsklubb Kvit spille mot Gjerdsvika IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 20.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spangereid IL - Tomrefjord/Fiksdal/Rekdal

Se G13-9 Spangereid IL spille mot Tomrefjord/Fiksdal/Rekdal direkte fra Ekebergsletta kl. 12.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Haramsøy/Nordøy FK - Minde IL

Se G18/19-11 Haramsøy/Nordøy FK - Minde IL direkte fra Ekebergsletta kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Spjelkavik IL - Ullern IF 2

Se G13-9 Spjelkavik IL spille mot Ullern IF 2 på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Se Kolbotn IL - Bergsøy IL - Fotball

Se G18/19-11 Kolbotn IL spille mot Bergsøy IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vestnes Varfjell IL - Åsane Fotball

Se J15/16-7 Vestnes Varfjell IL spille mot Åsane Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Bergsøy IL - Fotball - Skjold IL - fotball

Se G18/19-11 Bergsøy IL - Fotball spille mot Skjold IL - fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 20.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hareid IL - Bækkelagets SK

Se G14-11 Hareid IL spille mot Bækkelagets SK på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ørskog IL - Fotball - Dale IL Svint Il

Se B16-7 Ørskog IL - Fotball spille mot Dale IL Svint Il på Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Tjørvåg IL /Mil/Gil - Heia FK

Se J13-9 Tjørvåg IL /Mil/Gil spille mot Heia FK på Ekebergsletta kl. 11.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Bergsøy IL - Fotball - Porsanger IL

Se J15/16-7 Bergsøy IL - Fotball spille mot Porsanger IL på Ekebergsletta kl. 12.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Berlevåg FK - Gjerdsvika IL - Fotball

Se J13/14-7 Berlevåg FK spille mot Gjerdsvika IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Rollon, SK - Holmen IF

Se G13/14-7 Rollon, SK spille mot Holmen IF på Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Sunndal IL Fotball - Ørsta IL - Fotball

Se G15/16-7 Sunndal IL Fotball spille mot Ørsta IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spjelkavik IL mot Bøler IF

Se G14- 11 Spjelkavik IL mot Bøler spille på Furuseth  kl. 09.00. Følg kampen her. 

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Skidar, IF - Fotballgruppe - Valder/Ellingsøy

Se J14-11 Skidar, IF - Fotballgruppe spille mot Valder/Ellingsøy på Ekebergsletta kl. 10.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Blindheim IL 2 - Sædalen Idrettslag

Se J13-9 Blindheim IL 2 spille mot Sædalen Idrettslag på Ekebergsletta kl. 10.40. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørsta IL - Fotball mot Høybråten og Stovner IL

Se J13/14-7 Ørsta IL - Fotball spille mot Høybråten og Stovner IL på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Nest-Sotra Fotball - Valder, IL - Fotball

Se G14-11 Nest-Sotra Fotball spille mot Valder, IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Hødd, IL - Fotball G13/14 - SRBG Panda Boys

Se Hødd, IL - Fotball G13/14 spille mot SRBG Panda Boys på Ekebergsletta kl. 17.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Elverum Fotball Svart - Langevåg IL - Fotball

Se G15-11 Elverum Fotball Svart spille mot Langevåg IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Manglerud Star Fotball IL - Herd, Spk.

Se G15-11 Manglerud Star Fotball IL spille mot Herd, Spk. på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Molde FK - Ørsta IL - Fotball

Se J14-11 Molde FK spille mot Ørsta IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Stridsklev IL - Vanylven Fotballklubb

Se G13/14-7 Stridsklev IL spille mot Vanylven Fotballklubb på Ekebergsletta kl. 18.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Spjelkavik leder mot Østsiden Askøy FK

Se G17-11 Spjelkavik IL spille mot Østsiden Askøy FK på Ekebergsletta kl. 18.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ellingsøy IL - Falkeid IL - Fotball

Se J13-9 Ellingsøy IL spille mot Falkeid IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Åfjord IL - Hødd, IL

Se J16-11 Åfjord IL spille mot Hødd, IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Kvaløya SK - Brattvåg IL

Se J16-11 Kvaløya SK spille mot Brattvåg IL direkte fra Furuseth kl. 09.50. Følg kampen her.