Tema

mandag 14.10 2019

Lagerbäck om at Norge skal spille foran 30.000 barn: – En veldig rar avgjørelse

mandag 07.10 2019

Uvanlig offensiv Grønner jaktet scoring for sin nyfødte sønn: − Hadde lyst å kjøre den klassiske målfeiringe

torsdag 03.10 2019

Haalands dramatiske oppladning: Vil ikke snakke om problemene

onsdag 02.10 2019

Turnering på Aker Stadion

Liverpool og Man. United til Molde

Både Liverpool og Manchester United sender lag til den internasjonale turneringa for guttelag i Molde neste helg.

mandag 23.09 2019

Hareide tilbake etter sykdom: – Det har vært skikkelig tøft

Åge Hareide var mandag tilbake på jobb som Danmarks landslagssjef i fotball etter å ha vært sykmeldt i én og én halv måned.

søndag 15.09 2019

Brattvåg fekk bank av serieleiaren: – Tungt å vere Brattvåg-spelar no

søndag 01.09 2019

Se sendingen etter AaFK - Jerv:

Se de første reaksjonene etter kampen

Vi er på plass i intervjusonen for å gi deg de første reaksjonene etter kveldens kamp mellom AaFK og Jerv på Color Line stadion. Sendingen starter noen minutter etter kampslutt.

mandag 12.08 2019

Vi viste kampen direkte

Se FK Fortuna - Hødd i opptak

Se kampen fra 2. divisjon avd. 6 kvinner mellom FK Fortuna og Hødd direkte i videovinduet under.

Vi viste kampen direkte

Se Sunndal - Spjelkavik i opptak

Se kampen i Norsk Tipping-ligaen mellom Sunndal og Spjelkavik i videovinduet under.

Søndag kl. 15.00:

Se Stabæk 2 - Herd direkte

Se dagens kamp i Norsk Tipping-ligaen direkte i videovinduet under.

Søndag kl. 16.00:

Sjå Brattvåg - Kvik Halden direkte

Sjå dagens kamp i PostNordligaen mellom Brattvåg og Kvik Halden direkte.

Søndag kl. 16.00:

Sjå Moss - Hødd direkte

Sjå dagens kamp mellom Moss og Hødd direkte.

Mandag kl. 16.00:

Se Sarpsborg 08 2 - AaFK 2 direkte

Se dagens kamp i Norsk Tipping-ligaen direkte i videovinduet under.

onsdag 07.08 2019

Fortuna hadde eliteserielaget i kne - først da den store stjernen kom inn snudde det: – Ekstremt stolt

Fortuna sjokkerte lenge Toppserie-laget Vålerenga i tredje runde av cupen, men to minutter i andre omgang avgjorde oppgjøret.

søndag 28.07 2019

Castro avgjorde da AaFK slo Nest-Sotra på hjemmebane: — Veldig deilig

Niklas Castro satte inn 2-0 på et straffespark i overtiden og sørget for tre poeng mot Nest-Sotra.

Ramsteijn scoret sitt første mål for sesongen

Kaj Ramsteijn satte 1-0-scoringen da AaFK slo Nest-Sotra 2-0 på hjemmebane.

Nå kommer «ekle» Nest-Sotra på besøk

Hadde AaFK tatt ett poeng til i fjor, hadde klubben allerede vært oppe i eliteserien. Og AaFK ga fra seg alle seks poengene til Nest-Sotra i 2018. Og søndag kommer «strilene» til CLS igjen, klare for et nytt strandhugg mot opprykksfavoritten.

torsdag 25.07 2019

Volda og Ørsta i A-sluttspillet på Dana Cup: – Vi tar en kamp av gangen, også håper vi det kan gå bra

Både Volda J14 og Ørsta G16 har kommet seg til åttendedelsfinale i A-sluttspillet av den danske fotballturneringen.

– Det viktigste med Norway Cup er å ha det gøy

Langevåg IL er påmeldt Norway Cup med fem lag, men hovedfokuset er ikke på det sportslige.

mandag 22.07 2019

AaFK-spilleren kan løpe i syv minutter - så brekker han seg og hoster blod

Robert Sandnes håpet en operasjon skulle sørge for å stoppe spyproblemene, men ålesunderen har hatt liten framgang det siste året.

Disse lagene fra Sunnmøre reiser til Norway Cup

90 lag fordelt på 32 klubber fra Sunnmøre reiser til Oslo for å delta på Norway Cup.

Norway Cup: Målshow 2019

Vi streamer fortløpende målshow fra våre baner under Norway Cup-uka. Se video under.

torsdag 18.07 2019

Første klubbytte for 21-åringen:

Ørsting til islandsk 3. divisjon

Knut Erik Myklebust (21) frå Ørsta tok torsdag turen over Norskehavet for å spele for den islandske klubben Höttur.

fredag 12.07 2019

Siste serierunde før sommerferie i 3.-divisjon: – Vi skal vinne

Alle lokale 3.-divisjonslagene spiller hjemmekamper den kommende helgen.

Widerøe øker antall turer til fotballbyen

Flere fly til Liverpool

Widerøe øker tallet på avganger mellom Bergen og Liverpool, fra to til tre ukentlige avganger.

fredag 05.07 2019

Lokale fotballjenter på talentsamling i Porsgrunn

Tre fotballjenter fra Sunnmøre deltok på Equinors talentleir i Porsgrunn denne uka.

mandag 01.07 2019

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Herd, Spk. - KFUM-Kam. Oslo 1

Se G14-11 Herd, Spk. spille mot KFUM-Kam. Oslo 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ulfstind, IL - Eid IL

Se G14-11 Ulfstind, IL spille mot Eid IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Øyer-Tretten IF - MSIL

Se J13/14-7 Øyer-Tretten IF spille mot MSIL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Raumnes & Årnes Team Nes - Hasundgot IL - Fotball

Se G13/14-7 Raumnes & Årnes Team Nes spille mot Hasundgot IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Varegg Fotball - Hareid IL

Se J13/14-7 Varegg Fotball spille mot Hareid IL direkte fra Ekebergsletta kl. 10.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Florø SK - Aksla IL

Se J16-11 Florø SK spille mot Aksla IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Follese FK - Guard, SK

Se G13-9 Follese FK spille mot Guard, SK direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Aksla IL - Sokndal Idrettsklubb - fotball

Se G16-11 Aksla IL spille mot Sokndal Idrettsklubb - fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spjelkavik IL - Rubbestadnes IL

Se G16-11 Spjelkavik IL spille mot Rubbestadnes IL direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vålerenga Fotball - Blindheim IL 1

Se J13-9 Vålerenga Fotball spille mot Blindheim IL 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 13.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hødd, IL - Fotball Kvit - Flåværingen, IL

Se J13/14-7 Hødd, IL - Fotball Kvit - Flåværingen, IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ølen IL - fotballgr. - Tjørvåg IL /Mil/Gil

Se G15/16-7 Ølen IL - fotballgr. - Tjørvåg IL /Mil/Gil direkte fra Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Osterøy IL - Hasundgot IL - Fotball

Se G16-11 Osterøy IL spille mot Hasundgot IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørskog IL - Fotball - KFUM-Kam. Oslo

Se G15/16-7 Ørskog IL - Fotball spille mot KFUM-Kam. Oslo direkte fra Ekebergsletta kl. 16.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hasundgot IL - Fotball - KFUM-Kam. Oslo

Se J13-9 Hasundgot IL - Fotball spille mot KFUM-Kam. Oslo direkte fra Ekebergsletta kl. 17.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Blindheim IL - Vindafjord IL-fotball J16

Se J16-11 Blindheim IL spille mot Vindafjord IL-fotball J16 direkte fra Furuseth kl. 18.10. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Holmen IF 2 - Blindheim IL 2

Se J13-9 Holmen IF 2 spille mot Blindheim IL 2 direkte fra Ekebergsletta kl. 19.00. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hasundgot IL - Fotball - Blessed Hand of God FC

Se G18/19-11 Hasundgot IL - Fotball spille mot Blessed Hand of God FC direkte fra Ekebergsletta kl. 19.25. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Sotra Sportsklubb Kvit - Gjerdsvika IL - Fotball

Se J13/14-7 Sotra Sportsklubb Kvit spille mot Gjerdsvika IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 20.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spangereid IL - Tomrefjord/Fiksdal/Rekdal

Se G13-9 Spangereid IL spille mot Tomrefjord/Fiksdal/Rekdal direkte fra Ekebergsletta kl. 12.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Haramsøy/Nordøy FK - Minde IL

Se G18/19-11 Haramsøy/Nordøy FK - Minde IL direkte fra Ekebergsletta kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Spjelkavik IL - Ullern IF 2

Se G13-9 Spjelkavik IL spille mot Ullern IF 2 på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Se Kolbotn IL - Bergsøy IL - Fotball

Se G18/19-11 Kolbotn IL spille mot Bergsøy IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vestnes Varfjell IL - Åsane Fotball

Se J15/16-7 Vestnes Varfjell IL spille mot Åsane Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Bergsøy IL - Fotball - Skjold IL - fotball

Se G18/19-11 Bergsøy IL - Fotball spille mot Skjold IL - fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 20.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hareid IL - Bækkelagets SK

Se G14-11 Hareid IL spille mot Bækkelagets SK på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ørskog IL - Fotball - Dale IL Svint Il

Se B16-7 Ørskog IL - Fotball spille mot Dale IL Svint Il på Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Tjørvåg IL /Mil/Gil - Heia FK

Se J13-9 Tjørvåg IL /Mil/Gil spille mot Heia FK på Ekebergsletta kl. 11.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Bergsøy IL - Fotball - Porsanger IL

Se J15/16-7 Bergsøy IL - Fotball spille mot Porsanger IL på Ekebergsletta kl. 12.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Berlevåg FK - Gjerdsvika IL - Fotball

Se J13/14-7 Berlevåg FK spille mot Gjerdsvika IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Rollon, SK - Holmen IF

Se G13/14-7 Rollon, SK spille mot Holmen IF på Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Sunndal IL Fotball - Ørsta IL - Fotball

Se G15/16-7 Sunndal IL Fotball spille mot Ørsta IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spjelkavik IL mot Bøler IF

Se G14- 11 Spjelkavik IL mot Bøler spille på Furuseth  kl. 09.00. Følg kampen her. 

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Skidar, IF - Fotballgruppe - Valder/Ellingsøy

Se J14-11 Skidar, IF - Fotballgruppe spille mot Valder/Ellingsøy på Ekebergsletta kl. 10.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Blindheim IL 2 - Sædalen Idrettslag

Se J13-9 Blindheim IL 2 spille mot Sædalen Idrettslag på Ekebergsletta kl. 10.40. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørsta IL - Fotball mot Høybråten og Stovner IL

Se J13/14-7 Ørsta IL - Fotball spille mot Høybråten og Stovner IL på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Nest-Sotra Fotball - Valder, IL - Fotball

Se G14-11 Nest-Sotra Fotball spille mot Valder, IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Hødd, IL - Fotball G13/14 - SRBG Panda Boys

Se Hødd, IL - Fotball G13/14 spille mot SRBG Panda Boys på Ekebergsletta kl. 17.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Elverum Fotball Svart - Langevåg IL - Fotball

Se G15-11 Elverum Fotball Svart spille mot Langevåg IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Manglerud Star Fotball IL - Herd, Spk.

Se G15-11 Manglerud Star Fotball IL spille mot Herd, Spk. på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Molde FK - Ørsta IL - Fotball

Se J14-11 Molde FK spille mot Ørsta IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Stridsklev IL - Vanylven Fotballklubb

Se G13/14-7 Stridsklev IL spille mot Vanylven Fotballklubb på Ekebergsletta kl. 18.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Spjelkavik leder mot Østsiden Askøy FK

Se G17-11 Spjelkavik IL spille mot Østsiden Askøy FK på Ekebergsletta kl. 18.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ellingsøy IL - Falkeid IL - Fotball

Se J13-9 Ellingsøy IL spille mot Falkeid IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Åfjord IL - Hødd, IL

Se J16-11 Åfjord IL spille mot Hødd, IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Kvaløya SK - Brattvåg IL

Se J16-11 Kvaløya SK spille mot Brattvåg IL direkte fra Furuseth kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Langevåg IL - Fotball - Høybråten og Stovner IL

Se J15/16-7 Langevåg IL - Fotball spille mot Høybråten og Stovner IL direkte fra Ekebergsletta kl. 10.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Djerv 1919, SK - Langevåg IL - Fotball

Se J15-11 Djerv 1919, SK spille mot Langevåg IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ellingsøy IL - Lillestrøm

Se G16-11 Ellingsøy IL spille mot Lillestrøm direkte fra Furuseth kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Hasundgot IL - Fotball - Håkvik IL

Se G16-11 Hasundgot IL - Fotball spille mot Håkvik IL direkte fra Furuseth kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Vestre Akers SK - Stadlandet IL

Se G13-9 Vestre Akers SK spille mot Stadlandet IL direkte fra Ekebergsletta kl. 12.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Høle IL - Vestnes Varfjell IL

Se J15/16-7 Høle IL spille mot Vestnes Varfjell IL direkte fra Ekebergsletta kl. 12.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Hasundgot IL - Fotball - Lyn Fotball GRØNN

Se J13-9 Hasundgot IL - Fotball spille mot Lyn Fotball GRØNN direkte fra Ekebergsletta kl. 14.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Brattvåg IL Hotspur - Rælingen Team FIL

OBS: Kampen er noe forsinket, men vil starte etter at Ellingsøy - Lillestrøm er ferdig. Se G16-11 Brattvåg IL Hotspur spille mot Rælingen Team FIL direkte fra Furuseth kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Loen IL - Vigra IL

Se J13/14-7 Loen IL - Vigra IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Herd, Spk. - Fotball - Osterøy IL

Se J13/14-7 Herd, Spk. - Fotball spille mot Osterøy IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Guard, SK - Hasle-Løren IL

Se J13-9 Guard, SK spille mot Hasle-Løren IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørje IL - Vanylven Fotballklubb 1

Se G15/16-7 Ørje IL spille mot Vanylven Fotballklubb 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Valder, IL - Fotball - Nordstrand IF

Se G14-11 Valder, IL - Fotball spille mot Nordstrand IF direkte fra Ekebergsletta kl 15.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Follese FK - Spjelkavik IL

Se G14-11 Follese FK spille mot Spjelkavik IL direkte fra Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Eid IL - Sihay Sports Club

Se G14-11 Eid IL spille mot Sihay Sports Club direkte fra Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Ørsta IL - Fotball - Heia FK J14

Se J14- 11 Ørsta IL - Fotball spille mot Heia FK J14 direkte fra Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Tornado Måløy FK - Giv Akt / Spangereid

Se B16-11 Tornado Måløy FK spille mot Giv Akt / Spangereid direkte fra Furuseth kl. 19.25. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Stordal IL - Fotball - Nordre Fjell Fotball

Se G16-11 Stordal IL - Fotball spille mot Nordre Fjell Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 19.25. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vaalserquartier FV - Spjelkavik IL

Se G13-9 Vaalserquartier FV spille mot Spjelkavik IL direkte fra Ekebergsletta kl. 19.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Skjold IL - fotball - Stordal IL - Fotball

Se J19-11 Skjold IL - fotball - Stordal IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 18.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Lyn Fotball GUL - Blindheim IL 2

Se J13-9 Lyn Fotball GUL spille mot Blindheim IL 2 direkte fra Ekebergsletta kl. 19.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hødd, IL - Fotball - FK Fyllingsdalen

Se G17-11 Hødd, IL - Fotball spille mot FK Fyllingsdalen direkte fra Furuseth kl. 20.25. Følg kampen her.

Se Norway cup direkte med Sunnmørsposten

Her er en liste over alle fotballkampene vi strømmet direkte fra Norway cup. 2019:

søndag 30.06 2019

Siktet fotballtrener har sagt opp jobben i klubben

Fotballtreneren fra Sunnmøre, som fredag ble varetekstfengsla, og lørdag løslatt, har ikke lenger et arbeidsforhold til klubben sin.

fredag 28.06 2019

Fotballtrener på Sunnmøre siktet for seksuell omgang med barn

Fotballtreneren er varetektsfengslet med brev- og besøkskontroll i fire uker.

søndag 23.06 2019

Her ryker AaFKs rekker med kamper uten tap: – Jeg skjønner ikke hvorfor det skjer

fredag 14.06 2019
8

Arne viser fram nokre av dei 720 fotballdraktene sine

Henger hobbyen på veggen

Arne Flatin har 720 ulike fotballdrakter. Fredag opnar ei utstilling i Ulsteinvik der han viser fram nokre av dei.

torsdag 13.06 2019

En spesiell kamp for Gjøsund

Torsdag møtes Emblem og Blindheim i lokal 4. divisjon, for første gang på en del år.