Tema

onsdag 04.12 2019

Mista retten til å trene på Vatne i oktober:

Her får dei ikkje lenger lov å køyre ATV

Fylkesmannen sa nei - må på jakt etter ny ATV-bane.

lørdag 21.09 2019

Dimna-løper vant Oslo Halvmaraton

søndag 28.07 2019

Helge rakk akkurat 200 maraton før 70-årsdagen

Med bare noen dagers margin, greide 69 år gamle Helge Fuglseth å nå målet om å springe 200 maraton på under fire timer før han fyller 70 år.

mandag 22.07 2019

AaFK-spilleren kan løpe i syv minutter - så brekker han seg og hoster blod

Robert Sandnes håpet en operasjon skulle sørge for å stoppe spyproblemene, men ålesunderen har hatt liten framgang det siste året.

mandag 01.07 2019

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Herd, Spk. - KFUM-Kam. Oslo 1

Se G14-11 Herd, Spk. spille mot KFUM-Kam. Oslo 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ulfstind, IL - Eid IL

Se G14-11 Ulfstind, IL spille mot Eid IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Øyer-Tretten IF - MSIL

Se J13/14-7 Øyer-Tretten IF spille mot MSIL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Raumnes & Årnes Team Nes - Hasundgot IL - Fotball

Se G13/14-7 Raumnes & Årnes Team Nes spille mot Hasundgot IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Varegg Fotball - Hareid IL

Se J13/14-7 Varegg Fotball spille mot Hareid IL direkte fra Ekebergsletta kl. 10.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Florø SK - Aksla IL

Se J16-11 Florø SK spille mot Aksla IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Follese FK - Guard, SK

Se G13-9 Follese FK spille mot Guard, SK direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Aksla IL - Sokndal Idrettsklubb - fotball

Se G16-11 Aksla IL spille mot Sokndal Idrettsklubb - fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spjelkavik IL - Rubbestadnes IL

Se G16-11 Spjelkavik IL spille mot Rubbestadnes IL direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vålerenga Fotball - Blindheim IL 1

Se J13-9 Vålerenga Fotball spille mot Blindheim IL 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 13.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hødd, IL - Fotball Kvit - Flåværingen, IL

Se J13/14-7 Hødd, IL - Fotball Kvit - Flåværingen, IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ølen IL - fotballgr. - Tjørvåg IL /Mil/Gil

Se G15/16-7 Ølen IL - fotballgr. - Tjørvåg IL /Mil/Gil direkte fra Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Osterøy IL - Hasundgot IL - Fotball

Se G16-11 Osterøy IL spille mot Hasundgot IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørskog IL - Fotball - KFUM-Kam. Oslo

Se G15/16-7 Ørskog IL - Fotball spille mot KFUM-Kam. Oslo direkte fra Ekebergsletta kl. 16.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hasundgot IL - Fotball - KFUM-Kam. Oslo

Se J13-9 Hasundgot IL - Fotball spille mot KFUM-Kam. Oslo direkte fra Ekebergsletta kl. 17.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Blindheim IL - Vindafjord IL-fotball J16

Se J16-11 Blindheim IL spille mot Vindafjord IL-fotball J16 direkte fra Furuseth kl. 18.10. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Holmen IF 2 - Blindheim IL 2

Se J13-9 Holmen IF 2 spille mot Blindheim IL 2 direkte fra Ekebergsletta kl. 19.00. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hasundgot IL - Fotball - Blessed Hand of God FC

Se G18/19-11 Hasundgot IL - Fotball spille mot Blessed Hand of God FC direkte fra Ekebergsletta kl. 19.25. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Sotra Sportsklubb Kvit - Gjerdsvika IL - Fotball

Se J13/14-7 Sotra Sportsklubb Kvit spille mot Gjerdsvika IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 20.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spangereid IL - Tomrefjord/Fiksdal/Rekdal

Se G13-9 Spangereid IL spille mot Tomrefjord/Fiksdal/Rekdal direkte fra Ekebergsletta kl. 12.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Haramsøy/Nordøy FK - Minde IL

Se G18/19-11 Haramsøy/Nordøy FK - Minde IL direkte fra Ekebergsletta kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Spjelkavik IL - Ullern IF 2

Se G13-9 Spjelkavik IL spille mot Ullern IF 2 på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Se Kolbotn IL - Bergsøy IL - Fotball

Se G18/19-11 Kolbotn IL spille mot Bergsøy IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vestnes Varfjell IL - Åsane Fotball

Se J15/16-7 Vestnes Varfjell IL spille mot Åsane Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Bergsøy IL - Fotball - Skjold IL - fotball

Se G18/19-11 Bergsøy IL - Fotball spille mot Skjold IL - fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 20.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hareid IL - Bækkelagets SK

Se G14-11 Hareid IL spille mot Bækkelagets SK på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ørskog IL - Fotball - Dale IL Svint Il

Se B16-7 Ørskog IL - Fotball spille mot Dale IL Svint Il på Ekebergsletta kl. 11.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Tjørvåg IL /Mil/Gil - Heia FK

Se J13-9 Tjørvåg IL /Mil/Gil spille mot Heia FK på Ekebergsletta kl. 11.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Bergsøy IL - Fotball - Porsanger IL

Se J15/16-7 Bergsøy IL - Fotball spille mot Porsanger IL på Ekebergsletta kl. 12.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Berlevåg FK - Gjerdsvika IL - Fotball

Se J13/14-7 Berlevåg FK spille mot Gjerdsvika IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Rollon, SK - Holmen IF

Se G13/14-7 Rollon, SK spille mot Holmen IF på Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Sunndal IL Fotball - Ørsta IL - Fotball

Se G15/16-7 Sunndal IL Fotball spille mot Ørsta IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Spjelkavik IL mot Bøler IF

Se G14- 11 Spjelkavik IL mot Bøler spille på Furuseth  kl. 09.00. Følg kampen her. 

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Skidar, IF - Fotballgruppe - Valder/Ellingsøy

Se J14-11 Skidar, IF - Fotballgruppe spille mot Valder/Ellingsøy på Ekebergsletta kl. 10.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Blindheim IL 2 - Sædalen Idrettslag

Se J13-9 Blindheim IL 2 spille mot Sædalen Idrettslag på Ekebergsletta kl. 10.40. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørsta IL - Fotball mot Høybråten og Stovner IL

Se J13/14-7 Ørsta IL - Fotball spille mot Høybråten og Stovner IL på Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Nest-Sotra Fotball - Valder, IL - Fotball

Se G14-11 Nest-Sotra Fotball spille mot Valder, IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Hødd, IL - Fotball G13/14 - SRBG Panda Boys

Se Hødd, IL - Fotball G13/14 spille mot SRBG Panda Boys på Ekebergsletta kl. 17.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Elverum Fotball Svart - Langevåg IL - Fotball

Se G15-11 Elverum Fotball Svart spille mot Langevåg IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Manglerud Star Fotball IL - Herd, Spk.

Se G15-11 Manglerud Star Fotball IL spille mot Herd, Spk. på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Molde FK - Ørsta IL - Fotball

Se J14-11 Molde FK spille mot Ørsta IL - Fotball på Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Stridsklev IL - Vanylven Fotballklubb

Se G13/14-7 Stridsklev IL spille mot Vanylven Fotballklubb på Ekebergsletta kl. 18.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Spjelkavik leder mot Østsiden Askøy FK

Se G17-11 Spjelkavik IL spille mot Østsiden Askøy FK på Ekebergsletta kl. 18.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ellingsøy IL - Falkeid IL - Fotball

Se J13-9 Ellingsøy IL spille mot Falkeid IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 09.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Åfjord IL - Hødd, IL

Se J16-11 Åfjord IL spille mot Hødd, IL direkte fra Ekebergsletta kl. 09.50

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Kvaløya SK - Brattvåg IL

Se J16-11 Kvaløya SK spille mot Brattvåg IL direkte fra Furuseth kl. 09.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Langevåg IL - Fotball - Høybråten og Stovner IL

Se J15/16-7 Langevåg IL - Fotball spille mot Høybråten og Stovner IL direkte fra Ekebergsletta kl. 10.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Djerv 1919, SK - Langevåg IL - Fotball

Se J15-11 Djerv 1919, SK spille mot Langevåg IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 11.40. Følg kampen her

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Ellingsøy IL - Lillestrøm

Se G16-11 Ellingsøy IL spille mot Lillestrøm direkte fra Furuseth kl. 11.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Hasundgot IL - Fotball - Håkvik IL

Se G16-11 Hasundgot IL - Fotball spille mot Håkvik IL direkte fra Furuseth kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Vestre Akers SK - Stadlandet IL

Se G13-9 Vestre Akers SK spille mot Stadlandet IL direkte fra Ekebergsletta kl. 12.20. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Høle IL - Vestnes Varfjell IL

Se J15/16-7 Høle IL spille mot Vestnes Varfjell IL direkte fra Ekebergsletta kl. 12.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Hasundgot IL - Fotball - Lyn Fotball GRØNN

Se J13-9 Hasundgot IL - Fotball spille mot Lyn Fotball GRØNN direkte fra Ekebergsletta kl. 14.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Brattvåg IL Hotspur - Rælingen Team FIL

OBS: Kampen er noe forsinket, men vil starte etter at Ellingsøy - Lillestrøm er ferdig. Se G16-11 Brattvåg IL Hotspur spille mot Rælingen Team FIL direkte fra Furuseth kl. 12.40. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Loen IL - Vigra IL

Se J13/14-7 Loen IL - Vigra IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup.

Se Herd, Spk. - Fotball - Osterøy IL

Se J13/14-7 Herd, Spk. - Fotball spille mot Osterøy IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Guard, SK - Hasle-Løren IL

Se J13-9 Guard, SK spille mot Hasle-Løren IL direkte fra Ekebergsletta kl. 14.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Ørje IL - Vanylven Fotballklubb 1

Se G15/16-7 Ørje IL spille mot Vanylven Fotballklubb 1 direkte fra Ekebergsletta kl. 15.15. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Valder, IL - Fotball - Nordstrand IF

Se G14-11 Valder, IL - Fotball spille mot Nordstrand IF direkte fra Ekebergsletta kl 15.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Follese FK - Spjelkavik IL

Se G14-11 Follese FK spille mot Spjelkavik IL direkte fra Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Eid IL - Sihay Sports Club

Se G14-11 Eid IL spille mot Sihay Sports Club direkte fra Ekebergsletta kl. 16.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Ørsta IL - Fotball - Heia FK J14

Se J14- 11 Ørsta IL - Fotball spille mot Heia FK J14 direkte fra Ekebergsletta kl. 17.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Tornado Måløy FK - Giv Akt / Spangereid

Se B16-11 Tornado Måløy FK spille mot Giv Akt / Spangereid direkte fra Furuseth kl. 19.25. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Stordal IL - Fotball - Nordre Fjell Fotball

Se G16-11 Stordal IL - Fotball spille mot Nordre Fjell Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 19.25. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Vaalserquartier FV - Spjelkavik IL

Se G13-9 Vaalserquartier FV spille mot Spjelkavik IL direkte fra Ekebergsletta kl. 19.00. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Skjold IL - fotball - Stordal IL - Fotball

Se J19-11 Skjold IL - fotball - Stordal IL - Fotball direkte fra Ekebergsletta kl. 18.10. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Skodje IL - Bokn IL - Fotballgr

Se G13/14-7 Skodje IL - Bokn IL - Fotballgr direkte fra Ekebergsletta kl. 19.30. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Lyn Fotball GUL - Blindheim IL 2

Se J13-9 Lyn Fotball GUL spille mot Blindheim IL 2 direkte fra Ekebergsletta kl. 19.50. Følg kampen her.

Vi streamer en rekke kamper fra Norway cup

Se Hødd, IL - Fotball - FK Fyllingsdalen

Se G17-11 Hødd, IL - Fotball spille mot FK Fyllingsdalen direkte fra Furuseth kl. 20.25. Følg kampen her.

Se Norway cup direkte med Sunnmørsposten

Her er en liste over alle fotballkampene vi strømmet direkte fra Norway cup. 2019:

torsdag 20.06 2019

AaSLK imponerte stort i Mjøs-svøm

Svømmerne fra Aalesunds Svømme & Livredningsklubb (AaSLK) har tydeligvis toppformen inne. De leverte en utrolig innsats i årets Mjøssvøm på Hamar, og fosset fram i bassenget.

Volleyball:

Ambisjon om topp-seks

KFUM Volda seriedebuterer i eliteserien med to hjemmekamper, første helga i oktober.

«Fra å være en sunn atspredelse og fritidsaktivitet er idretten blitt noe som går på livet løs»

søndag 26.05 2019

Akslalekene:

15-åring fra Ellingsøy gjorde rent bord

Det var mange gode prestasjoner under Akslalekene, men best av de alle var Lovise Skarbøvik Andresen.

mandag 13.05 2019

Velledalen IL i Holmenkollstafetten:

Slo hele 1.601 lag!

– Jo da, vi må være godt fornøyd med dette resultatet, smiler lederen i friidrettsgruppa i Velledalen IL, Alf Petter Bøe.

søndag 05.05 2019

Martin Helseth skal sitte i dobbeltsculler med Erik Solbakken under verdenscup i juni

Danket ut OL-mesteren: – Grunnlaget er solid.

Først EM i dobbeltfirer – så verdenscup i dobbeltsculler.

torsdag 25.04 2019

Volding ble sveitsisk sluttspillmester for andre året

Volding ble sveitsisk sluttspillmester for andre året

Banens beste:

Odin Fjelle fikk en pangstart på norgescupen i ATV-kjøring:

Først vant han B-finalen, så seiret han i A-finalen

onsdag 03.04 2019

Vil vise fram alle kongepokalene

– Alle kongepokalene får vi nok ikke tak i, men det er vårt ønske er å vise fram så mange som mulig.

Idrettskrinsen godt utrusta på anleggssida: – Sjå til Stordal!

– Eit idrettslag er sjølve limet i eit lokalsamfunn. Og då er det særs viktig at ein har gode idrettsanlegg.

lørdag 30.03 2019

Her får du høydepunktene fra Start-Aalesund

torsdag 21.03 2019
5

Nye kamper utkjempes på Kråmyra

Nevner vi Kråmyra og idrett vil alle sports- interesserte sunnmøringer straks si: Fotball! Banen er for lengst historie, men nye kamper utkjempes der garderober og styrelokalene til Aalesunds FK var tidligere.

mandag 04.03 2019

Endelig var det Voldas tur i innebandy

Venneligaen er navnet på innebandy-serien i Møre og Romsdal og Sogn og Fjordane. Og i helga lyktes det endelig for Volda Innebandyklubb å vinne 1. divisjon her.

fredag 01.03 2019

Se ungdomsmesterskapet i friidrett direkte her fra klokka 15.45:

Ose toler å vere NM-favoritt

I dag smell startskotet for eit meisterskap som Jonas André Ose har sett fram til heile hausten og vinteren, ungdoms NM på heimebane i Ulsteinhallen.

Alice Ulla Bergs siste sjanse i aldersbestemt NM:

– Jeg håper å kunne «perse» på 200 meter

Løper for gull

tirsdag 26.02 2019

Skodje avsluttet til andreplass

Etter to soleklare seirer mot jumbolaget Frol og et knepent tap for den suverene serievinner Tingvoll endte Skodje IL Bordtennis opp med 2. plass på tabellen i 3. divisjon avdeling F.

Sprintjente får sin NM-debut, men trolig ikke i en av løpsøvelsene:

Løpstalent: – Veldig bittert!

– Veldig bittert!

mandag 11.02 2019

Herd glemte draktene - vant likevel

Herds damelag tok turen til Nordfjordeid for å møte 1. divisjonslaget Kaupanger søndag, men draktebagen lå igjen på klubbhuset i Ålesund!

søndag 27.01 2019

Kommentar:

«Dette ble stygt, nærmest en massakre»

Det som skulle bli en norsk håndballfest i VM-finalen mot Danmark i Herning, utviklet seg raskt til et sant mareritt. Det var slett ikke «dejlig» å være norsk i Danmark søndag kveld.

onsdag 19.12 2018

– Molde kan få over 100 millioner kroner for Solskjær-overgangen

Britisk avis hevder Molde tjener gode penger på å låne vekk hovedtreneren sin.

Starter soningen etter nyttår

Nicklas Bendtner får sone med fotlenke.

tirsdag 18.12 2018

Her er de nominerte til Idrettsgallaen

onsdag 12.12 2018

Siste seriekamp i 2018 for Volda-damene i kveld

– Å ha spelarar på landslag er både pluss og minus

– Det er dessverre vanskeleg å vere favoritt.

tirsdag 27.11 2018

Må stole på jentene i NM

Kun dager før det braker løs på det uoffisielle norgesmesterskapet i innendørsskyting slo Trine Ramsvik Stette til med et resultat helt i norges-toppen.

fredag 16.11 2018

Ålesundsgutter jublet etter rekordseier!

Scoret 18 mål i kalasseier.

lørdag 27.10 2018

Hareide om den ærlige biografien: - Jeg er ikke et perfekt glansbilde