Disse 77 personene skal sitte i nye Ålesund kommune

Her er kommunestyret i nye Ålesund kommune:

Comeback: Kristin Krohn Devold, den tidligere Høyrepolitikeren i Ålesund, har skiftet parti og er valgt inn for Ålesundlista.   Foto: Nils Harald Ånstad

Valg

Arbeiderpartiet (16 mandater):

Eva Mariann Vinje Aurdal, Larsgården, 1957

Siv Katrin Ulla, Vatne, 1972

Sindre Muren Nakken, Hessa, 1972

Åse Kristin Ask Bakke, Harøy, 1996

Geir Ove Leite, Skodje, 1968

Svein Rune Johannessen, Blindheim, 1960

Emil Inge Korsnes, Brattvåg, 1958

Torill Andersen Leganger, Ørskog, 1958

Tove Nygård, Skodje, 1971

Daniel Pour Asgharian, Åse, 1999

Anne Berit Støyva Emblem, 1973

Ove Lars Økland, Nørvøy, 1949

Njål Bele, Spjelkavik, 1979

Sagvan Fathi Ahmed Ahmed, Vegsund, 1977

Nora Morken Farstad, Larsgården, 1958

Sigmund Haugen, Harøy, 1969

Høyre (15):

Dag Olav Tennfjord, Skodje, 1963

Bjørn Sandnes, Brattvåg, 1950

Øystein Tvedt, Aspøy, 1991

Monica Molvær, Sentrum, 1986

Sissel Standal, Nørvøy, 1965

Jessica Gärtner, Harøy, 1977

Bente Bruun, Brattvåg, 1957

Roar Salen, Ellingsøy, 1964

Sunniva Bøstrand, Aspøy, 1995

Frode Andresen, Ørskog, 1964

Lene Vadseth Larsgård, Nørvøy, 1999

Preben Dimmen, Blindheim, 1998

Helge Ervik, Harøy, 1971

Ewa Hildre, Brattvåg, 1967

Rolf Longva, Longva, 1961

Fremskrittspartiet (13):

Thorbjørn Fylling, Ørskog, 1957

Håkon Lykkebø Strand, Spjelkavik, 1996

Cine Finstad Austnes, Haramsøy, 1967

Tor André Gram Franck, Hessa, 1968

Jannicke Skaue Strømmen, Skodje, 1985

Norvald Helge Lausund, Kjerstad, 1955

Wenche Gausnes Aasen, Ørskog, 1967

Asgeir Berg, Nørvøy, 1961

Fredrik Skodje, Hatlane, 1972

Silje Sandøy Husøy, Harøy, 2001

Arne Rongve, Ellingsøy, 1958

Thomas André Kvam, Hessa, 1995

Inger Margrethe Landsverk, Spjelkavik, 1960

Senterpartiet (10):

Vebjørn Krogsæter, Vatne, 1963

Kirsti Dale, Aspøy, 1954

Frode Dyrkorn, Skarbø, 1967

Karoline Stette, Stette, 1972

Eivind Davik, Fjørtoft, 1967

Camilla Vatne, Vatne, 1993

Marit Nerås Krogsæter, Blindheim, 1992

Lisa Alvestad, Hildre, 1986

Hege Kristin Natland, Hildre, 1960

Janet Roelofs, Ørskog, 1959

Ålesundlista, Tverrpolitisk liste for Ålesund (6):

Hans Kjetil Knutsen, Hatlane, 1954

Tore Hovland, Hessa, 1981

Randi Karin Asbjørnsen, Hessa, 1949

Knut Alexander Mo, Spjelkavik, 1968

Wenke Engvik Gjørtz, Nørvøy, 1960

Kristin Høegh Krohn Devold, Nørvøy, 1939

Kristelig Folkeparti (5):

Tore Johan Øvstebø, Vegsund, 1959

Randi Walderhaug Frisvoll, Grytastranda, 1967

Arnt Ove Tenfjord, Tennfjord, 1957

Jan Kristian Behrentz, Hatlehol, 1988

Ester Jofrid Walgermo, Ørskog, 1951

Miljøpartiet De Grønne (4):

Jarle Hauge Steffenssen, Emblem, 1970

Joakim Skaar, Brattvåg, 1996

Eva-Brit Langva, Nørvøy, 1971

Hedda Veslemøy Aasen, Blindheim, 2000

Pensjonistpartiet (2):

Eldar Andreas Eilertsen, Nørvøy, 1947

Olger Jostein Drønnesund, Nørvøy, 1949

Sosialistisk Venstreparti (2):

Anders Lindbeck, Lerstad, 1973

Ann-Mari Skarbø, Brattvåg, 1958

Venstre (2):

Kari Grindvik, Skodje, 1961

Hans Endre Sæterøy, Harøy, 1965

Partiet De Kristne (1):

Ole Gerhard Steen, Ellingsøy, 1951

Rødt (1):

Malena Strømmen Malakzadeh, Hessa, 1991

Sunnmørsposten ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert etter publisering. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg.
Valg