Norway cup DIREKTE med Sunnmørsposten

Se kampene i opptak

Følgende kamper med lokale lag sendte Sunnmørsposten direkte fra Norway cup 2018. Nå er de tilgjengelige i opptak.

  Foto: NTB Scanpix

Fotball

Kommentar:

«Norway Cup er ein nasjonal identitetsbyggar og i sine beste stunder ei globaliserande solskinshistorie»

Alle som er glad i fotball bør få med seg Norway Cup minst ein gong i livet. Aldri har det vore enklare enn i år.

 

Sunnmørsposten viser over 40 kamper direkte:

Klart for tidenes Norway Cup-satsing

Det stunder til Norway Cup, og i år er det klart for tidenes satsing i Sunnmørsposten på denne massemønstringen for unge fotballspillere.


Søndag 29. juli:

TidKlasseLagSted
Kl. 11:40Gutter 16Blindheim IL - Radøy/Manger FKEkeberg
Kl. 12:00Gutter 15/16Stordal IL - BØSEkeberg
Kl. 13:15Jenter 14Spjelkavik IL - Åsane FotballEkeberg
Kl. 14:15Gutter 14Spjelkavik IL - Kopervik ILEkeberg
Kl. 14:15Gutter 14Vanylven FK - Lesja ILEkeberg
Kl. 14:50Gutter 13Emblem IL - GneistValle
Kl. 16:30Gutter 13Haslum IL 1 - RollonValle
Kl. 17:20Gutter 13Bremanger IL - Fiskerstrand ILValle
Kl. 18:00Gutter 18/19Ørskog IL /Stordal - Skjold ILFuruset
Kl. 18:00Gutter 18/19Kvaløya SK - Aalesunds FKValle
Målshow søndag

Mandag 30. juli:

TidKlasseLagSted
Kl. 09:00Jenter 14Vigra IL - Nordhordland BKEkeberg
Kl. 10:40Gutter 13MSIL - Pors (UTGÅR)Valle
Kl. 10:50Gutter 14Urædd FK - Valder ILFuruset
Kl. 11:30Gutter 13Klemetsrud IL - Bergsøy IL (UTGÅR)Valle
Kl. 11:40Gutter 16Sund Sportsklubb - Brattvåg ILValle
Kl. 12:40Jenter 17Malvik IL - HerdValle
Kl. 13:15Jenter 14Emblem IL - Nesodden IFEkeberg
Kl. 13:15Jenter 14Nordre Land IL - Ørskog ILEkeberg
Kl. 13:55Jenter 18/19Hødd - Ranheim ILEkeberg
Kl. 13:55Gutter 18/19Nest-Sotra - Aalesunds FKFuruset
Kl. 14:15Gutter 14Tjørvåg IL Tjørvåg/Moltu/Gurskøy - Bokn ILEkeberg
Kl. 14:15Gutter 14Gjøvik-Lyn - Ørskog ILEkeberg
Kl. 16:15Gutter 14Larsnes IL - Hamarøy ILEkeberg
Kl. 20:30Gutter 16Brattvåg IL - Svarstad IL HSHEkeberg
Kl. 20:30Gutter 16Førde IL - Aalesunds FKEkeberg
Målshow mandag

Tirsdag 31. juli:

TidKlasseLagSted
Kl. 09:00Jenter 14Kapp IF - Blindheim ILEkeberg
Kl. 10:00Gutter 14Åmdal-Tokke FK - Larsnes ILEkeberg
Kl. 11:00Jenter 15/16Årvoll IL - SIF/Hessa ILEkeberg
Kl. 12:00Gutter 15/16Bergsøy IL - Tornado Måløy FKEkeberg
Kl. 12:40Jenter 17Herd - Djerv 1919Ekeberg
Kl. 12:40Jenter 18/19Tiller IL - Haramsøy/Nordøy FKFuruset
Kl. 13:15Gutter 15/16Kvaløya SK - MSILEkeberg
Kl. 13:15Jenter 14Elverum Fotball - Emblem ILEkeberg
Kl. 13:55Gutter 18/19Klebe SK - Bergsøy ILFuruset
Kl. 15:15Jenter 14Hareid IL - Dale ILEkeberg
Kl. 16:15Jenter 15/16Bergen Nord - Sykkylven ILEkeberg
Kl. 17:00Jenter 14Rana FK - HøddEkeberg
Kl. 17:15Jenter 15/16Norddal/Eidsdal/Geiranger FK - Odda FKEkeberg
Kl. 17:15Jenter 15/16Førde IL - Haramsøy/Nordøy FKEkeberg
Kl. 18:00Gutter 18/19Sandviken IL - Ørskog IL /StordalEkeberg
Målshow tirsdag

Onsdag 1. august - Sluttspill:

TidKlasse LagSted
Kl. 08:001/32 finale ATrio, IL Trio G14 Blå - Vanylven FKEkeberg
Kl. 09:001/16 finale BElverum Fotball - Hareid ILEkeberg
Kl. 09:001/32 finale AHamna IL - Blindheim ILEkeberg
Kl. 10:001/32 finale AHødd IL - Sunndal ILEkeberg
Kl. 10:001/16 finale BEllingsøy IL - Bergsøy ILEkeberg
Kl. 10:001/16 finale BStordal IL -Gjerstad ILEkeberg
Kl. 11:001/16 finale BHamarøy IL - Ravn ILEkeberg
Kl. 12:301/32 final2 BEid IL - Andebu ILFuruset
Kl. 13:151/16 finale AIL Bjørn - Vanylven FKEkeberg
Kl. 13:151/16 finale AEid IL - Kvamsøy/SandsøyEkeberg
Kl. 13:151/16 finale APACES Palestine - Tjørvåg ILEkeberg
Kl. 13:301/32 finale AKjelsås IL - Ørskog IL BlåValle Hovin
Kl. 14:151/16 finale AØrsta IL G14 - Vikane ILEkeberg
Kl. 14:151/16 finale AHøyang IL - Hareid ILEkeberg
Kl. 15:151/16 finale AStranda IL - Ekholt BKEkeberg
Kl. 15:301/16 finale BSpjelkavik IL - Surnadal ILEkeberg
Kl. 17:101/32 finale AHøyang IL - Emblem ILValle Hovin
Kl. 17:151/8 finale BBlindheim IL - Rolvsøy ILEkeberg
kl. 18:151/8 finale BBergsøy IL - Stordal ILEkeberg
Kl. 18:451/16 finale BHei IL Fotball - SIF/Hessa ILEkeberg
Kl. 19:151/8 finale ALarsnes/Gursken/Gjerdsvika - Tana BallklubbEkeberg
Kl. 20:151/8 finale ABlindheim IL - Tjørvåg/Moltu/GurskøyEkeberg
Målshow onsdag

Torsdag 2. august - Sluttspill:

TidKlasseLagSted
Kl. 09:001/16 finale A-G16 Urædd FK - Blindheim ILEkeberg
Kl. 10:001/4 finale A-J14 Ørskog IL - Førde ILEkeberg
Kl. 10:001/4 finale A-J14 Lyn Fotball 1 - Emblem ILEkeberg
Kl. 10:001/4 finale A-J14 Elnesvågen og Omegn IL - Eid ILEkeberg
Kl. 10:301/16 finale B-G13 MSIL - Kolbotn IL 1Valle Hovin
Kl. 11:301/16 finale A-J15 Herd Spk. - Åsmarka ILEkeberg
Kl. 11:301/16 finale A-J15 Stordal IL - TræffEkeberg
Kl. 12:001/4 finale A-J16 Hareid IL - Hafslo ILEkeberg
Kl. 12:101/16 finale B-G13 Øvrevoll Hosle IL - SpjelkavikValle Hovin
Kl. 12:451/16 finale A-J14 Gjøvik-Lyn FK - Hødd IL KvitEkeberg
Kl. 13:451/8 finale A-J17 Havdur IL - Herd Spk.Ekeberg
Kl. 14:151/4 finale B-J16 Tornado Måløy FK - Gaular ILEkeberg
Kl. 15:001/8 finale A-J16 Hødd IL - Snøgg FotballEkeberg
Kl. 16:15Semifinale A-J14 Eid IL - Blindheim ILEkeberg
Kl. 17:15Semifinale A-G16 Tana Ballklubb - Vanylven FKEkeberg
Kl. 17:15Semifinale A-J16 Bud IL - Blindheim ILEkeberg
Kl. 18:15Semifinale B-J14 Hareid IL - Skodje ILEkeberg
Kl. 18:15Semifinale B-J14 Bergsøy IL - Uskedal ILEkeberg
Kl. 18:451/8 finale A-J19  Lier IL - Hødd ILEkeberg
Kl. 18:451/8 finale A-G19 KFUM Oslo 1 - Ørskog IL/StordalEkeberg
Kl. 19:15Semifinale B-G16 Bergsøy IL - Tornado Måløy FKEkeberg
 Målshow torsdag

Fredag 3. august - Sluttspill:

TidKlasseLagSted
Kl. 11:00Bronsefinale A-G14 Holmen IF - Giske ILEkeberg
Kl. 12:00Finale           B-G16 Tornado Måløy FK - Hafslo ILEkeberg
Kl. 12:301/4 finale      A-J16 Kaupanger IL - Herd Spk.Ekeberg
Kl. 13:30Finale           B-J14 Uskedal IL - Skodje ILEkeberg
Kl. 17:00Semifinale    A-G16 Mosjøen IL 1 - Aalesunds FKEkeberg
Kl. 18:30Finale          B-G16 Hødd IL - Charlottenlund SKEkeberg
 Målshow fredag

Blindheim-jentene vant Norway cup:

Blindheims J15/16-lag sikret årets første Norway Cup-tittel for Sunnmøre:

– Veldig, veldig deilig

Jentelaget fra Blindheim i J15/16-klassen på sjuerbane gikk til topps og kunne juble for en etterlengtet tittel i Norway Cup.