Ekstraordinært fylkesårsmøte på lørdag:

Disse avgjør om KrF Møre og Romsdal går til venstre eller høyre

Over 120 personer har meldt seg på lørdagens fylkesårsmøte i KrF Møre og Romsdal.

  Foto: Morten Hjertø

Nyheter

Lørdag samles fylkespartiet på Vestheim ungdomssenter på Vestnes. Tirsdag gikk påmeldingsfristen til det ekstraordinære fylkesårsmøte ut.

På det ekstraordinære landsmøte i KrF 2. november skal totalt 190 delegater, derav tolv fra Møre og Romsdal, avgjøre om KrF skal gå i samtaler om samarbeid med Arbeiderpartiet og Senterpartiet eller innlede samtaler med dagens regjeringspartier, Høyre, Fremskrittspartiet og Venstre, for å bli en del av regjeringen. En eventuell avgjørelse om å gå mot venstre kan felle den nåværende regjeringen.


Ekstraordinært landsmøte i KrF 2. november

Det vil bli innkalt til ekstraordinært landsmøte i KrF 2. november for å avgjøre samarbeidsspørsmålet.

 

Dette er de 126 deltakerne som skal velge Møre og Romsdals tolv delegater til årsmøtet:

Aukra KrF:

Helge Kjøll jr.

Jan-Magne Breivik

Agnar Ingi Julnes


Aure KrF:

Inge Aukan

Ingrid Aukan

Kjell Pettersen

Averøy KrF

Ivar Aae

Per Henden

Oddvei Raanes

Mari Seljehaug


Giske KrF:

Harry Valderhaug

Renate Giske

Arild Austnes

Sigvald Sæther

Marit Gunnlaug Alnes

Svein Kåre Aarseth


Gjemnes KrF:

Gunn Berit Torvik

Odd Steinar Bjerkeset


Haram KrF:

Gunnbjørg Seth

Åge Vikestrand

Edvard Orvik

Arnt Ove Tennfjord


Hareid KrF:

Ikke avklart


Herøy KrF:

Svein Ulrik Brubakk

Dag Johan Flattun

John Berg Nerem

Åse Nerem Bø

Hustadvika KrF

Kjell Lode

Merete Egge

Inge Kvalsnes

Gudbjørg Trondsen


Kristiansund KrF:

Annika Indergaard

Arild Næss


Nye Molde KrF:

Hallgeir Ringstad

Arnstein Misund

Inger Cecilie Frisvoll

Marina Gijesa

Torgunn Nerland

Frode Rabbevåg

Max Ingar Mørk

Kjetil Sigerseth


Norddal KrF:

Monika Tettli

Morten Gravdal


Rauma KrF:

Marit Valde Singelstad

Edmund Søvik

Marianne Nedland

Solrun Røsvik Sørli


Sande KrF:

Per-Arne Lillebø

Inger Lillebø


Skodje KrF:

Ole Per Storhaug

Gunnar Hauge

Reidun Holm Aure

Kennet Aure


Stordal KrF:

Hilde Dyrkorn

Anna Stemland

Stranda KrF

Anne Lise Lunde

Jens Vik

Lars Birger Stige


Sula KrF:

Per-Helge Rekdal

Oddvar Søllesvik

Ole Jacob Stendal

Are Bakke


Sunndal KrF:

Per Ådne Bergfjord

Kari Løvsletten

Reidun Bjorland Rødset


Surnadal KrF:

Mali Hildrun Settem

Marit Hyldbakk

Inger Marie Paulsen


Sykkylven KrF:

Per Blakstad

Per Gunnar Holmberg

Odd Arne Eidem


Tingvoll KrF:

Hilde Lofstad Reitan

Gunnar Waagen

Arne Magnus Aasen


Ulstein KrF:

Olav Sæter

Steinar Torvik

Bjørg Hasund

Håvard Ringstad


Vanylven KrF:

Øystein Blom

Joar Lillerovde

Robert Warberg


Vestnes KrF:

Arnfinn Stige

Bodil Bryn Kvistad

Karsten Gjerde

Anna Almenning


Volda KrF:

Knut Gjengedal

Erlend Krumsvik

Margrete Bjerkvik

Erlend Koppen

Unni Strand

Arnfinn Dahl


Ørskog KrF:

Ester Walgermo

Stein Pedersen


Ørsta KrF:

Paul Kristian Hovden

Harald Inge Dalsbø

Marta Aa Standal

Roger Vartdal

Hjørdis Almelid Vikenes


Ålesund KrF:

Tore Johan Øvstebø

Rigmor Andersen Eide

Åse Bredvold

Åse Marie Myren

Jorun Sundklakk

Asbjørn Ramslien

Andrea Hunger

Anita Sævik

John Kr. Sundklakk

Ingrid Svendsen


Stortingsrepresentant:

Steinar Reiten


Fylkestingsgruppa:

Arild Iversen


KrFs fylkesstyre:

Randi Walderhaug Frsivoll

Victoria Smenes

Ingunn Karijord

Svein Atle Roset

Per Ståle Tornes

Svein Værnes

Marit Øien Sæverud

Asle Grimstad

Knut Støbakk

Liv Johanne Opstad

Ghrmay Gebreyesus

Henning Holsvik

Ellen Schiøtt


KrFU:

Tordis Kanutte Frisvoll