Valg 2019:

Randi Walderhaug Frisvoll på topp i Møre og Romsdal KrF

Nominasjonskomiteen i Møre og Romsdal KrF har hatt innstillingsmøte. Fylkesleder Randi Walderhaug Frisvoll er foreslått som toppkandidat for KrF til fylkestingsvalget i 2019.

Randi Walderhaug Frisvoll.  Foto: KrF

Nyheter

På andreplass på lista har nominasjonskomiteen innstilt Victoria Smenes fra Kristiansund. Harry Valderhaug fra Giske er foreslått på tredjeplass, og Per Ståle Tornes fra Fræna på fjerdeplass.

Møre og Romsdal KrF har sitt nominasjonsmøte 24. november, og da vil den endelige fylkestingslista bli vedtatt.

Nominasjonskomiteens fylkestingsliste

 1.  Randi Walderhaug Frisvoll, Haram 

 2.  Victoria Smenes, Kristiansund/KrFU

 3.  Harry Valderhaug, Giske

 4.  Per Ståle Tornes, Fræna

 5.  Jan Helgøy, Vanylven

 6.  Ingunn Karijord, Sunndal

 7.  Håvard Strand, Volda

 8.  Kjell Lode, Fræna

 9.  Hjørdis Almelid Vikenes, Ørsta

10. Inge Aukan, Aure

11. Øystein Strand, Stranda

12. Ellen Schiøtt, Molde

13. Henning Holsvik, Volda/KrFU

14. Ghrmay Gebreyesus, Tingvoll

15. Steinar Torvik, Ulstein

16. Hallgeir Ringstad, Molde

17. Kjersti Røyset Topphol, Hareid

18. Audun Sæbø, Tingvoll

19. Elin Kilvik Skeide, Sula

20. Per Magne Brakstad, Nesset

21. Bjørn Endre Helgesen, Ålesund

22. Annika Indergaard, Kristiansund

23. Oddfrid Tafjord, Norddal

24. Arne Hop, Rauma

25. Øystein Blom, Vanylven

26. Svein O. Dalen, Surnadal

27. Helene Børretzen Fjørtoft, Ørskog

28. Helge Kjøll jr., Aukra

29. Paul Kristian Hovden, Ørsta

30. Aase Kristine Haldorsen Bolstad, Skodje

31. Caroline Tusvik, Sykkylven

32. Knut Ståle Morsund, Molde

33. Åse Marie Myren, Ålesund

34. Arne Drøpping, Sunndal

35. Gunnbjørg Seth, Haram

36. Jan-Magne Breivik, Aukra

37. Hilde Dyrkorn, Stordal

38. Anna Grindvold, Gjemnes/KrFU

39. Kaia Emilie Sundklakk, Ålesund/KrFU

40. Per Steinar Orvik, Midsund

41. Marit Gunnlaug Alnes, Giske

42. Ingrid Aukan, Aure/KrFU

43. Merete Kristin Egge, Eide

44. Karsten Gjerde, Vestnes

45. Birgitte Sævik Pedersen, Herøy

46. Eldar Arne Henden, Averøy

47. Oddhild Sandøy, Sandøy

48. Svein Værnes, Sula